Deze Belg wist in no time een serieus te nemen dagblad om te smeden tot een sjieke populistische krant, een kunststukje op zich. Weg betrouwbare opiniemakers, daarvoor in de plaats politieke coryfeeën als Bosma en Halsema. Zeer begaafde jonge honden mochten de webredactie gaan leiden, w.o. het forum als discussieplek voor de lezer. Het resultaat mocht er zijn.
Uitgerekend onder zijn leiding werd de geschiedenis van deze krant herschreven. Alles wat kon herinneren aan de goeie ouwe tijd werd van het web gehaald of het nooit bestaan had, met als opmaat regelrechte censuur in de fora, die ondermeer handelden over de te volgen koers. In het verdere verloop verdwenen alle bijdragen en dus ook de fascistische smeerlapperij met strafbare uitingen, die leek het wel, met graagte waren opgenomen.
Het blazoen was gezuiverd. Wat er plaatsgevonden had viel voor de buitenstaander niet meer te controleren, het salonfähig maken van fascisme met alle denkbare middelen, gesanctioneerd door een moderator, die de tijdgeest had begrepen.
De gewezen journalist en hoofdredacteur is nu uitgever bij Independent News & Media. Wat ik me daarbij moet voorstellen, weet ik niet. Vooral dat onafhankelijk geeft te denken. Het voordeel van de twijfel verdient deze grapjas in mijn ogen ook al niet, vraag maar eens na bij oud medewerkers van de NRC, die hun heil elders hebben gezocht, ofwel de deur zijn uitgewerkt, te beginnen met Elsbeth Etty. Vanzelfsprekend niet bij diegenen die carrière hebben gemaakt.
Mijn persoonlijke ervaringen zijn geboekstaafd op een weblog, dat ik er speciaal voor aangemaakt had. Het is in z’n geheel op deze site overgenomen, te beginnen met een bericht, waarvan ik dacht dat het meteen afdoende zou zijn om mensen de ogen te openen. Wat een misvatting.
-
het afvalputje van de NRC
-
ARGELOOS, ALS EEN GRAPJE
-
dictatuur op internet: facebook
-
EEN LUIS IN DE PELS