Solidair met paria’s

Edvard Munch: Golgotha (1900)



Jur Kuipers


Veel van dat “solidaire gedoe” van “Je Suis Charlie” komt op mij hypocriet over.
Kuddementaliteit wat maar schijn is.
Charlie Hebdo was de paria van de samenleving.
Kon zich amper staande houden.
Van Premier Cameron van Engeland tot fascist Marine Le Pen riepen tot voor kort op tot het verbieden van Charlie’s activiteiten.




Schermafdruk 2015-01-12 03.39.09

Charli Hebdo; “ik scheer me de snor af!” – doelend op de Hitler-snor op Marine Le Pen’s kut
(Marine als een wolf in schaapskleren die “zogenaamd” afstand neemt van de Nazi-sympathieën van haar vader en waardoor ze zo zijn partij Front National diaboliseert)



Nu willen ze allemaal voorop lopen en Charlie omarmen.
Gisteren vond de goegemeente het nog verwerpelijk wat Charlie deed, – nu wil iedereen vooraan staan en Charlie een schouderklopje geven.
De weduwe van Charb, hij was de belangrijkste tekenaar van Charlie Hebdo, heeft stevige kritiek op de Franse overheid en de wijze waarop nu sympathie wordt getoond.
Een dame die voor Hebdo werkte en niet aanwezig was bij de aanslag zei dat ze het niet zou kunnen verdragen als Marine Le Pen in de buurt van de kisten van haar vrienden zou staan.
Haar vrienden hadden, zoals ze zei, misschien nog wel een grotere hekel aan extreem rechts dan aan radicale islamieten.
Le Pen was dan ook niet uitgenodigd om mee te doen aan de protestmars.

Komend jaar zullen we zien dat Europa nog nooit zo verdeeld is geweest.
Die Islamisten staken een lont in het kruitvat (of moet ik zeggen “snelkookpan”?).
Al Qaida dat door ISIS in de marge terecht leek te zijn gekomen staat weer volledig in de aandacht.
Door extreem rechts in de kaart te spelen zullen ze veel extra zieltjes voor hun achterlijke zaak winnen.

Een interessant artikel van Glen Greenwald op zijn website The Intercept is wellicht ook het lezen waard.
IN SOLIDARITY WITH A FREE PRESS: SOME MORE BLASPHEMOUS CARTOONS
Over de dubbele houding/moraal van “Het Westen” aangaande Israël en de Arabische wereld.
Sinds de Kruistochten is er een enorme kloof ontstaan tussen Oost en West.
De vraag is of dit ooit te overbruggen zal zijn.

 



Schermafdruk 2015-01-12 03.47.47



Godsdienst is m.i. een waan.
Het schijnt, zoals ik het observeer, te horen bij de menselijke conditie, immers 98% van alle mensen denken dat er meer is tussen hemel en aarde.
Mensen schijnen nu eenmaal de behoefte te hebben om zaken te zien die er niet zijn en om zaken niet te zien die er wèl zijn.
Een verschijnsel dat Leon Festinger “Cognitieve Dissonantie” noemde.
Het menselijk brein is nu eenmaal gevoelig voor “de verbeelding” (suggestie).
Te denken dat mensen hierin zullen veranderen en rationeel zullen gaan denken is een illusie.

Mensen zijn niet rationeel.
Bekvechten ok…
Maar elkaar opblazen of overhoop schieten…
Tribale sentimenten kunnen we toch wel op een andere manier kanaliseren…
De enige manier om hiermee om te gaan is verschillen te accepteren.
Daarom ben ik voor vrijheid van godsdienst en vrijheid van meningsuiting.
Niet omdat dit de beste oplossing is, maar omdat dit de enige oplossing is.

Maar goed…
Laat ik er maar over ophouden.

Onderstaand artikel in de Belgische “De Standaard” maakte indruk op mij.

Misschien maak ik me niet populair met deze mail.
Zal mij een zorg zijn.



IK BEN AHMED

Schermafdruk 2015-01-20 20.32.09

 Ik ben niet Charlie, ik ben Ahmed de dode flik.



Column Dyab Abou Jahjah – De Standaard
Dyab Abou Jahjah is voorzitter van Movement X en schrijver. Zijn column verschijnt wekelijks op vrijdag.


Malek Merabet over zijn broer Ahmed, de agent die werd doodgeschoten op de stoep voor Charlie Hebdo.


Overigens… de man die in de Joodse supermarkt mensen verborg in een koelcel was ook moslim.



Schermafdruk 2015-01-12 04.03.45

(onbedoeld grappig…) Stonebridge Church of God in Ozark, Alabama V.S.



“Je kunt op de knieën gaan liggen of kaarsjes aansteken en zo geloven in mysterie,
je kunt het ook proberen uit te zoeken”


Uitgelichte afbeelding: Edvard Munch – bron

Een gedachte over “Solidair met paria’s

  1. Gezien hoe de dienst in de synagoge volledig ontaardde in een politieke manifestatie voor de reactionaire zionisten in Israël?

    “Bibi, Bibi, Bibi…”

    Lees: Media obsesses over ‘free speech’ in Charlie Hebdo case while ignoring Israeli targeting of journalists
    “Explicit violent repression of journalists is not new behavior for Israel. In 2008, Israeli forces killed 23-year-old cameraman Fadel Subhi Shana’a. In the same year, Israel arrested award-winning journalist Mohammed Omer and brutally tortured him—a common practice. In 2004, Israeli occupation forces killed 22-year-old journalist Mohammed Abu Halima.”

    Maar ook dit: Quenelle comedian Dieudonné praises terrorist killer: ‘As far as I am concerned, I feel I am Charlie Coulibaly’

    En beslist dit, want het wordt hoogtijd dat we wakker worden: Bibi’s vulgarity: Using the Paris shooting to justify Israeli colonialism

    Solidair zijn ze: ‘Waarom is België hard tegen Syriëstrijders, maar laat het joden straffeloos vertrekken naar Gaza?’

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.