Tsjetsjenië en Syrië

Marion Loizeau: De baby’s van Grozny




Een oorlog die geen sporen naliet in het collectieve geheugen. Omdat het moslims betrof en Poetin heimelijk steun genoot van het Westen voor zijn logistieke steun die hij aanbood voor Afghanistan? Ook moslims… Na 9/11 leek alles mogelijk, als het maar binnen het draaiboek van Huntington/Lewis bleef.
 
De Franse cineaste Manon Loizeau voelde zich speciaal aangetrokken door hetgeen daar werkelijk plaatsvond. De taal vormde voor haar geen barrière.
 

TSCHETSCHENIEN – VERGESSEN AUF BEFEHL

 
Vorige week viel deze indrukwekkende documentaire op Arte te zien over Tsjetsjenië van Manon Loizeau. Al in 2003 had ze in dat land gefilmd met als resultaat: “De baby’s van Grozny”.
 

 
Die reportage valt op de site van Arte terug te zien. 

Een gesprek met Loizeau over een recente reportage uit Syrië en hoe moeilijk het is om vrouwen aan het spreken te krijgen over wat hen aangedaan is:
 


 
De film…
 

SYRIE – LE CRI ÉTOUFFÉ

 


 

 

Uitgelicht: screenshot uit film

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.